Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı

ADANA BOŞANMA AVUKATI

Ülkemizde nüfusun artmasıyla birlikte evlilikler, evliliklerin artmasıyla birlikte ise Adana ilinde boşanma davalarında yükselme gözlemlenmiştir. Bu sebeple Adana'da ki boşanma avukatları bu konuda fazla mesai yapmaya başlamıştır.

 

Adana da boşanma davasının açılması ile birlikte, velayet, maddi ve manevi tazminat, nafaka, eşyaların paylaşımı gibi boşanmanın feri niteliğindeki hukuki uyuşmazlıklarda ele alınmakta olup söz konusu bu hususlarda hak kayıplarına yol açılmaması için en önemli rol Adana boşanma avukatı'na düşmektedir.

 

Adana boşanma avukatı, 4721 sayılı Medeni Kanuna göre anlaşmalı boşanma davası mı çekişmeli boşanma davası mı açacağını ya da şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası mı terk nedeniyle boşanma davası mı zina nedeniyle boşanma davası mı kısacası hangi nedenlerle açacağını , yer ve yetki yönünden davayı nerede açacağını bilmelidir. Sıkıntılı ve uzun bir süreç olan boşanma sürecinde Adana boşanma avukatı müvekkillerinin hukuki desteğe ihtiyaçları olduğu gibi psikolojik desteğe de ihtiyaçları vardır.

Bu sebeple Adana boşanma avukatı, aile hukukunu kapsamlı bilmesi gerektiği gibi kanunlar ve güncel İstinaf ve Yargıtay kararlarını takip etmelidir. Yine Adana en iyi boşanma avukatı, müvekkilleri ile empati kurmalı, dava üzerinde yoğunlaşıp tüm gereken işlemleri gerçekleştirmelidir. Ayrıca boşanma davası yürütmek için sadece aile hukuku alanında değil, ceza ve icra alanında bilgi sahibi olmak gereklidir.

 

Boşanma davası öncesinde ve boşanma süresinde taraflar ve tarafların aileleri arasında fiziksel şiddet, hakaret, tehdit gibi olaylar olabilmektedir. Bu sebeple iyi bir boşanma avukatı ceza kanunu ve davaları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Yine Adana da en iyi boşanma avukatının, iyi bir ceza avukatı olması gerektiği gibi iyi bir icra avukatı da olmalıdır.Çünkü boşanma devam ederken müvekkile bağlanacak nafakanın icrası ya da dava sonunda kazanılacak tazminat, mal rejimi, ziynet ve eşya alacağının icra kanalıyla tahsili için Adana da iyi bir icra avukatı olmak gereklidir.

 

Sonuç olarak Adana'da Boşanma davası öncesinde ve sonrasında daha sonra hak kayıplarına uğramamak için mutlaka Adana boşanma avukatı ile çalışıp hukuki destek almak kişilerin yararına olacaktır.

İlgili Hukuk Yazıları